Ve středu 10. listopadu 2021 od 15:00 hodin se uskutečnilo na Náměstí Kinských, Praha 5 pietní akce ke dni válečných veteránů.

SVV ČR od roku 2009 na Náměstí Kinských s podporou Úřadu městské části Praha 5, organizuje pietní setkání válečných veteránů – účastníků novodobých válečných  konfliktů s reprezentanty samosprávy a obyvateli Prahy 5 ke Dni válečných veteránů a obětí válek.

11. listopadu vzpomínáme na nevinné oběti válek, připomínáme si památku všech, kteří položili své životy za svobodu a demokracii, za základní lidské právo – právo na život v míru. Miliony lidí byly vtaženy proti své vůli do mašinérie 1.a 2. světové války, do víru utrpení, bolesti a strachu. Těm všem věnujeme tichou vzpomínku. Uctíme jejich památku položením kytic a věnců na náměstí Kinských.

Vzpomeneme na československé a české vojáky, kteří nasazovali a stále musí nasazovat své životy v novodobých ozbrojených konfliktech. Vzpomeneme na pozůstalé, na děti, kterým se nevrátil táta, na manželky a rodiče padlých vojáků.

Článek z webu Krajského vojenského velitelství hlavní město Praha