Jdi na obsah Jdi na menu

JAK NA OBMĚNU UNIFORMY?

13. 5. 2015

Na základě četných dotazů účastníků na sněmu SVV ČR 2015 k možnosti získat novou uniformu, jsme to prověřili a chceme vás informovat o možnostech, jaké veteráni mají.

Pokud máte při odchodu do zálohy povoleno nošení uniformy, je možné si potřebnou součástku vycházkové uniformy pro slavnostní příležitosti vyžádat ve výstrojním skladu naturálních součástek voj.z povolání za úhradu. Místo: Výstrojní sklad naturálních součástek AČR, ulice U Sluncové. Kontaktní osoba je paní Řeháková, telefon 973 206 035. (Doprava MHD je stanice metra Invalidovna, a pěšky asi 300m přes sídliště.)

Cena v současnosti za kompletní novou uniformu je zhruba něco okolo 4.000,- Kč. Jako příklad, blůza je za 2 tis. Kč, kalhoty 835 Kč, brigadýrka 445 Kč, polobotky černé 730 Kč. K tomu další ozdobné šňůry, zlatý nebo stříbrný podbradník případně další doplňky také něco stojí, celkovou cenu mění. No a pokud se rozhodnete koupit si i zimní doplňky (kabát, šálu a podobně), cena se automaticky dále navyšuje. Ale to znáte, do skladu jste chodili, ale dříve jsme to měli za výstrojní body.

K zaevidování je nutné mít k dispozici občanský průkaz a průkaz válečného veterána anebo jiný doklad. Jako třeba doklad o propuštění do zálohy, případně vojenskou knížku. To vše, aby vás bylo možné  zaprezentovat do systému a uniformu vydat. Pokud je nutné ji ještě upravit (zkrácení, zúžení, dát stužky, případně hodnosti apod.), je třeba na krejčovské úpravy ještě počkat tak měsíc. Před květnovými oslavami a dnem armády to může být i delší, podle počtu zájemců.

Před osobní návštěvou je ale třeba si prověřit aktuální pracovní dobu, která se v nějakém rozsahu podle svátků a inventur mění. Pro vaši orientaci lze říci, že pracovní doba, kdy se můžete do kanceláře dovolat a objednat se, je v pracovní dny od 08:00 do 14:00 hod. Čtvrtek podle současného rozvrhu je sklad zavřen.

Pokud tedy projevíte zájem, můžete si svoji vycházkovou uniformu podle potřeby a svých finančních možností obměnit anebo doplnit.

Tuto informaci pro vás zjistil a sepsal PaedDr. Josef Pokorný