Jdi na obsah Jdi na menu

SPOLUPRÁCE S BAE SYSTEMS

Sdružení válečných veteránů ČR navazuje spolupráci se společností BAE Systems a první společná akce je zaměřena na zabezpečení vánočních dárků dětem padlých a zraněných vojáků.

Oslovili jsme štáby 43. výsadkového praporu v Chrudimi a 41.mechanizovaného praporu v Žatci a společně připravili seznam dětí. Setkali jsme se s opravdovým pochopením a zájmem. Díky velení těchto praporů, mohlo SVV ČR spolu se společností BAE Systems, připravit vhodné drobné dárky pro děvčata a chlapce od tří let věku až po 19ti letou slečnu.

Společnost BAE Systems věnovala dětem padlých vojáků vánoční dárky a prostřednictvím Sdružení válečných veteránů poskytla i finanční pomoc

Společnost BAE Systems nadělila vánoční dárky – hračky, stavebnice, deskové hry a elektroniku – dětem všech českých vojáků, kteří zahynuli při nasazení v zahraničních misích.

“Žádná slova ani činy nedokáží dostatečně vyjádřit, jak moc si vážíme ozbrojených sil, které sehrály významnou roli v podpoře naší společnosti. Vděčnost za přínos a oběti vojáků jsme se rozhodli dát najevo prostřednictvím obdarování těch nejmenších z rodin českých hrdinů, kteří přišli o své životy během služby,” řekl Aleš Výborný, ředitel společnosti BAE Systems v České republice.

BAE Systems zároveň finančně přispívá do fondu pro děti padlých a zraněných vojáků, které spravuje Sdružení válečných veteránů České republiky. Darem v hodnotě 250 tisíc korun Sdružení podpoří potomky vojáků, kteří zahynuli nebo utrpěli zranění při zahraničních misích.

Z rukou ředitele společnosti BAE Systems v České republice Aleše Výborného a regionálního ředitele pro Českou republiku společnosti BAE Systems Hägglunds Mikaela Segermana převzal dárky a šekovou poukázku 1. místopředseda pplk. Ing. Ladislav Sornas ze Sdružení válečných veteránů.

Do budoucna plánuje společnost BAE Systems navázat dlouhodobý vztah se Sdružením válečných veteránů. Kromě dětí padlých vojáků chce podporovat i nezaměstnané nebo zraněné veterány, kteří po ukončení vojenské služby bojují o podporu ve vlastní zemi.

 

Náhledy fotografií ze složky DÁRKY DĚTEM

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zora Feszaniczová - Neúcta vk vešemu veliteli.

11. 6. 2018 10:05

Pamětní deska v Českém Krumlově.

Když jsem v roce 2010 procházel Českým Krumlovem, narazil jsem
na nádvoří hotelu Růže na bystu prezidenta Dr. Edvarda Beneše s pamětní deskou. Nafotil jsem si to, protože s tímto textem zcela souhlasím.

Letos, začátkem září, jsem se do Českého Krumlova vrátil.
Zcela podle očekávání, jsem nenašel nic.
Na místě bysty pana prezidenta jsou stánky, kde se prodává kde co.
Deska společně s bystou zmizela.
Tak zůstávají otázky.
Kdo nechal tento monument odstranit a jak je vůbec
možné odstranit pietní místo prezidenta, člověka, který tak zásadním
způsobem zařídil poválečné znovu vytvoření naší republiky.

Děkuji vám za odpověď. Přepošlu jí svým přátelům.

Zora feszaniczová

martin - Re: Neúcta vk vešemu veliteli.

6. 4. 2019 20:23

https://www.vets.cz/vpm/1510-pomnik-dr-e-benese-a-povalecnym-dekretum/#1510-pomnik-dr-e-benese-a-povalecnym-dekretum

Tomáš M. Bäck - ROTARY - kontakt

21. 1. 2018 15:51

Dobrý den,
rád bych pozval pplk. Ing. Ladislava Sornase do ROTARY klubu Praha. Můžete mi prosím poskytnout nějaký přímý kontakt - telefon, email...
Děkuji.
Hezký den!
Tomáš M. Bäck
tomas.back@seznam.cz
602 555 050