Jdi na obsah Jdi na menu

IX. ročník Memoriálu ppor. Petra Šimonky

29. 4. 2016
29. duben 2016 v Semilech byl dnem tradičního setkáním válečných veteránů a mnoha dalších příznivců střeleckého sportu na IX. ročníku Memoriálu ppor. Petra ŠIMONKY.  Tuto střeleckou soutěž každoročně pořádá Liberecká krajská organizace Sdružení válečných veteránů ČR k připomenutí účasti našich vojáků v zahraničních misích a na počest vojáků naší armády, kteří při nasazení v zahraničních misích přišli o život. Účastníci memoriálu uctili památku těchto padlých vojáků minutou ticha. 
Akce se uskutečnila pod záštitou hejtmana Libereckého kraje ve spolupráci se Svazem vojáků v záloze ČR, za finanční podpory Ministerstva obrany a Libereckého kraje a s hlavním partnerem Českou zbrojovkou a.s. Na této akci se aktivně podílely také další subjekty -  statutární město Liberec, statutární město Jablonec nad Nisou, město Semily, 31.pluk rchbo Liberec, Krajské vojenské velitelství Liberec, Klub vojáků v záloze Liberec, jednota ČsOL Jablonec nad Nisou, Sportovně střelecký klub Semily a AVZO Semily. Vrcholní političtí představitelé uvedených měst se úspěšně zapojili také do střeleckého klání spolu s ostatními účastníky soutěže, které se již tradičně zúčastňují kromě válečných veteránů také vojáci v činné službě, vojáci v záloze, příslušníci Aktivní zálohy, příslušníci policie ČR, městské policie, Hasičského záchranného sboru, vězeňské služby, klubů vojenské historie, klubů vojáků v záloze, střeleckých klubů SSK, AVZO, jednot ČsOL, orgánů státní správy a místní samosprávy, sponzorů a dalších.
K výbornému průběhu celé akce také výrazně přispělo nádherné počasí, které si pro svůj dlouho odkládaný příchod zvolilo právě tento páteční den. Souběžně s plněním střeleckých disciplín probíhaly také další doplňkové aktivity, které byly kladně hodnoceny všemi účastníky a také hosty a dalšími návštěvníky, které do prostoru střelnice tato akce přilákala. Byly to ukázky krátkých i dlouhých ručních zbraní ze současné produkce hlavního partnera soutěže České zbrojovky a.s.– včetně nové CZ Shadow2 (následovník úspěšné CZ 75 SP-01 Shadow), která je právě zaváděná do výroby a uváděná na trh. Sponzor ARMY-ARMS předvedl ukázku ze svého prodejního sortimentu, zaměřenou zejména na výrobky firmy GLOCK. Velké pozornosti se těšila také ukázka historické bojové techniky a zbraní, kterou připravilo Muzeum obrněné techniky Smržovka – bylo zde možno shlédnout např. britské obrněné průzkumné vozidlo Ferret v kamufláži jednotek UN, jehož přeprava na střelnici vzbudila náležitou pozornost občanů města Semily.
Vlastní střelecká soutěž byla organizována již tradičně jako soutěž jednotlivců a družstev ve dvou disciplínách:
1.Disciplína - střelba z pistole CZ P-09 na vzdálenost 25m, 3+10 ran vstoje, bez opory, jednou nebo oběma rukama na terč 135/P (nekrytě ležící figura s kruhy) a následně 10 ran na terč 77-P (mezinárodní pistolový terč), v čase 4 + 4 min.
2.Disciplína - střelba ze samopalu vz. 58, 3+10 ran vstoje na 50m, bez opory, v čase 4 min na terč 135/P (nekrytě ležící figura s kruhy).
Soutěžilo na 170 střelců, kteří přijeli v podstatě z celé republiky, z nichž mnozí se zúčastňují této zajímavé akce už pravidelně. Vítězové si odnesli kromě pohárů pro oceněná družstva také 35 diplomů a medailí doplněných hodnotnými cenami. Putovní pohár pro nejlepší družstvo válečných veteránů obhájilo opět družstvo „Váleční veteráni Liberec“ ve složení pplk. v.z., Ing. Karel Krátký, pplk. v.z., Ing. Oldřich Přecechtěl a prap. Roman Štork. Nejlepším družstvem celkově se stalo družstvo KVZ Hodkovice MIX ve složení Dalibor Peklák, Jaroslava Cilichová a Jan Brzák. Celkově nejlepším jednotlivcem se stal válečný veterán pplk. v.z., Ing. Oldřich Přecechtěl a získal tak poukaz na pistoli CZ-75 DUTY – hlavní cenu věnovanou hlavním partnerem soutěže Českou zbrojovkou Uherský Brod. Na druhém místě skončil prap. v.z. Jan Horáček z družstva KVZ Hodkovice a bronzové místo obsadil plk. v.z., Ing. Svatopluk Senevič z družstva Svazu vojáků v záloze ČR.
Až do samého závěru této akce provázela všechny přítomné výborná nálada, neboť kromě dojmů z dosažených střeleckých výsledků soutěžící využili příležitosti setkat se se zajímavými lidmi z různých profesních a zájmových skupin, které spojují společné zájmy nejen o armádu, vojenství a střelectví.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA MPŠ 2016

pplk. v zál. Ing. Karel Krátký
předseda Liberecké krajské organizace
Sdružení válečných veteránů ČR
 
 
 
 

Náhledy fotografií ze složky IX. ročník - Memoriál ppor. Petra Šimonky

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář