Jdi na obsah Jdi na menu

X.SETKÁNÍ VOJENSKÝCH POZOROVATELŮ

18. 10. 2013

10. setkání válečných veteránů v Komorním Hrádku, které bylo věnováno misím vojenských pozorovatelů OSN a OBSE, proběhlo díky organizátorům ze Středočeské krajské organizace a Představenstva Sdružení válečných veteánů ČR na vysoké úrovni.

Setkání se zúčastnilo 120 osob. Váleční veteráni zaplnili do posledního místa reprezentační prostory Rytířského sálu a přilehlé prostory.
Mezi čestnými hosty organizátoři přivítali generálmajora Ing. Josefa Prokše a generálmajora Ing. Josefa Sedláka. Oba jmenovaní se zmedaile-pozorovatel-un-osce.jpgúčastnili zahraničních misí a setkali se s vojáky, kterým v zahraničí veleli. Právě proto váleční veteráni, vojenští pozorovatelé i účastníci misí vojenských kontingentů, s neskrývanou radostí a mnohdy i s dojetím převzali z rukou svých bývalých velitelů pamětní medaili "Mise MILOB", kterou Sdružení válečných veteránů ČR k této příležitosti vydalo.
Oficiální část setkání se, bohužel, musela obejít bez účasti současných představitelů armády i odboru péče o válečné veterány, kterým nemoc nebo služební povinnosti zabránily přijmout naše pozvání a setkání s zúčastnit.
I tak jim všem děkujeme za pozornost kterou věnovali naší akci a jejich omluvu nepřítomnosti touto cestou tlumočíme.

Máš fotografie z akce ke zveřejnění? Pošli je na svvcr@seznam.cz!

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář