Jdi na obsah Jdi na menu

X. Společenský večer v Kroměříži

3. 2. 2017
Dne 3. února 2017 v podvečerních hodinách se prostranství před historickým sálem Psychiatrické léčebny začala plnit auty a skupinkami lidí, svátečně oblečených a naladěných. Spěchali směrem ke vstupu do budovy, kde je očekával špalír Ostrostřelců. Průchodem mezi nimi se hosté dostali do nádherného sálu Psychiatrické léčebny Kroměříž. Byl postaven v působivém dobovém secesním stylu podle projektu významného moravského architekta Huberta Gessnera. A moravský duch dýchal na účastníky večera prostřednictvím dvou moravských orlic vyobrazených v nadměrných velikostech na stěnách sálu.
Večer zahájil předseda SVV – Zlínský kraj pan Milan Antoš a předseda ČsOL – jednota Zlínský kraj pan Ladislav Paleček. Oba co nejsrdečněji přivítali válečné veterány, bývalé a současné vojáky z povolání s jejich rodinnými příslušníky a  další hosty. Všechny čekal velmi příjemný večer plný dobré muziky, vystupujících v programu a bohaté tomboly.
A kdo se staral o zábavu ? Hudební skupina Milénium, silák „Želený Zekon", vystoupení "Pole dance" a ukázky Standardních tanců provedené předním párem „KST Swing“. Zlatým hřebem programu bylo vystoupení Železného Zekona. Silácké kousky, které braly dech přítomným dámám, prokládal vzpomínkami na své vystoupení po boku Heleny Růžičkové, a umělců z brněnských divadel. Pánskému osazenstvu se zase velmi líbilo vystoupení akrobatické tanečnice na tyči.
Po každém vystoupení se všichni sešli na tanečním parketu, kde někteří, hlavně již v ranních hodinách překvapovali svými velmi odvážnými tanečními figurami. Sejdeme se příští rok zase? Tato otázka zněla nahlas i v myšlenkách odcházejících, kteří se výborně bavili a hodně utužili svůj vztah k bývalým spolubojovníkům i k odkazu válečných veteránů a legionářů. Záleží to na mnoha okolnostech, hlavně v nasazení těch několika pracovitých, bez jejich píle a víry, by se uspořádat tyto akce nepodařilo. Jménem Vás všech jim moc děkuji. 
Původní text autora i s fotografiemi zde                                                              Text : Pavel Sloboda, Foto : Otomar Jiroušek  

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář