Jdi na obsah Jdi na menu

VIII. MEMORIÁL PETRA ŠIMONKY

               Dne 24. dubna 2015 se na střelnici v Semilech uskutečnil pod záštitou hejtmana Libereckého kraje VIII. ročník Memoriálu ppor. Petra Šimonky – střelecké soutěže ve střelbě z pistole a samopalu o putovní pohár Sdružení válečných veteránů Libereckého kraje. Tento memoriál uspořádala Liberecká krajská organizace Sdružení válečných veteránů ČR ve spolupráci se Svazem vojáků v záloze ČR a za podpory Ministerstva obrany ČR, s hlavním partnerem Česká zbrojovka a. s. Na této akci se aktivně podílely také další subjekty: jednota ČsOL Jablonec nad Nisou, 31.pluk rchbo Liberec, Krajské vojenské velitelství Liberec, Klub vojáků v záloze Liberec, Krajský úřad Libereckého kraje, statutární město Jablonec nad Nisou, město Semily, Sportovně střelecký klub Semily a AVZO Semily. Dále aktivně pomohli sponzoři - Army Arms, Top-Army Shop a pivovar Rohozec.

               Tento memoriál každoročně pořádají váleční veteráni s cílem připomenout účast našich vojáků v zahraničních mírových misích a vojenských operacích a nezapomínat na ty, kteří v nich položili své životy. Ppor. Petr Šimonka byl první voják, který se z takovéto zahraniční mise již nevrátil (z války v Perském zálivu v r. 1991).
               Letošního memoriálu se zúčastnili významní hosté z řad představitelů orgánů státní správy a samosprávy a různých společenských a zájmových organizací, mnozí z nich i jako aktivní účastníci ve střelecké soutěži:

 

- hejtman Libereckého kraje Martin Půta

- starostka města Semily Lena Mlejnková

- předseda Svazu vojáků v záloze ČR plk. vz. Ing. Svatopluk Senevič

- předseda Svazu branně-technických sportů ČR p. Antonín Cibulka

- ředitel Krajského vojenského velitelství Liberec plk. Ing. Josef Kulovaný

- NŠ 31.pluku rchbo Liberec pplk. Ing. Karel Navrátil

- pověřený ředitel HZS Libereckého kraje plk. Ing. Jaroslav Vízner

- předseda Okresního kolegia AVZO Cheb p. Miroslav Véber

- předseda Jizerské oblasti Svazu vojáků v záloze ČR Ing. Miroslav Hanzlík

- bývalý velitel brigády chemické ochrany v Liberci plk. v zál. Ing. Jan Weiser

- zástupce České zbrojovky a. s. Mgr. Pavel Štrajt

               Této oblíbené společensko-branně-sportovní akce, kterou organizátoři každoročně připomínají nejen přítomným účastníkům, ale i široké veřejnosti účast našich vojáků v zahraničních misích a také problémy a důsledky pro válečné veterány spojené s tímto jejich působením, se zúčastnil úctyhodný počet soutěžících - celkem 165 střílejících (55 tříčlenných družstev) z řad válečných veteránů, vojáků v činné službě, vojáků v záloze, aktivních záloh, policie ČR, městské policie, hasičského záchranného sboru, klubů vojenské historie, klubů vojáků v záloze, střeleckých klubů, SSK, AVZO, SBTS, jednot ČsOL, orgánů st. správy a samosprávy, sponzorů,...  Jako doprovodný program byl v průběhu celého dne byl přistaven Okobus, na jehož pracovišti si mohli všichni účastníci akce a přítomní hosté nechat změřit svůj zrak a prokonzultovat oční problémy.

               Soutěž ve střelbě z pistole P-09 a samopalu Sa-vz. 58 byla, tak jako v předcházejících ročnících, organizována ve třech střeleckých kategoriích:

Kategorie A – váleční veteráni (držitelé osvědčení válečného veterána dle zák. č. 170/2002 Sb.,)

Kategorie B – ozbrojené složky, střelecké kluby

Kategorie C – civilní složky-sponzoři.          

               Tato celodenní akce proběhla za pěkného téměř letního počasí a tak kromě vynikající nálady mezi všemi přítomnými, byly i dosažené střelecké výsledky ze spolehlivých zbraní u mnoha střelců tradičně na vysoké sportovní úrovni.

               V kategorii „A“ (váleční veteráni) podobně jako v předcházejících létech zvítězilo družstvo „Váleční veteráni Liberec-1“, ve složení pplk. vz. Ing. Karel Krátký, pplk. vz. Ing. Oldřich Přecechtěl a mjr. vz. Ing. Zdeněk Chmelík a obhájilo se ziskem 806 bodů loňské vítězství v kategorii a opět si odvezlo putovní pohár Sdružení válečných veteránů ČR. Absolutním vítězem - ve všech kategoriích a z obou zbraní dohromady (a také v kategorii „B“) se stalo družstvo Klubu vojáků v záloze Liberec-2 se ziskem 833 bodů, které zvítězilo také v obou jednotlivých zbraních – pistole i samopal. Druhé místo obsadilo družstvo Klubu vojáků v záloze Liberec-1 se ziskem 822 bodů následováno Klubem vojáků v záloze Hodkovice nad Mohelkou se ziskem 820 bodů.

               V hodnocení jednotlivců obsadil v kategorii „A“ první místo válečný veterán pplk. vz. Ing. Oldřich Přecechtěl se ziskem 287 bodů (z 300 maximálně možných), což znamenalo také celkové absolutní vítězství. Zároveň je to také nejlepší výsledek dosažený v dosavadní historii této soutěže, kde jsou plněny stále stejné disciplíny. Druhé místo v absolutním hodnocení obsadil por. Bc. Daniel Medek (družstvo PČR Semily) se ziskem 284 bodů, stejně jako třetí Aleš Novák z KVZ Liberec-2.

zde -  VÝSLEDKOVÁ LISTINA MPŠ 2015  

               Závěrečné vyhodnocení této celodenní akce se uskutečnilo v GOLF Centru Semily, kde nejlepší jednotlivci a družstva v jednotlivých kategoriích a také v celkovém hodnocení obdrželi zasloužené poháry, medaile, diplomy a hodnotné věcné ceny. Celkem bylo předáno 51 diplomů, medailí, věcných cen,... Hlavní cenu této střelecké soutěže – poukaz na pistoli ČZ-75 DUTY z produkce hlavního partnera soutěže - Česká zbrojovka a.s. předal vítězi soutěže její zástupce Mgr. Pavel Štrajt. Až do samého závěru této akce provázela všechny přítomné výborná nálada, neboť kromě dojmů z dosažených střeleckých výsledků bylo na nich také patrné, že dokázali využít této nevšední možnosti setkání zajímavých lidí z různých profesních a zájmových skupin, které spojují společné zájmy o armádu, vojenství, střelectví,… a také spousta společných zážitků z nevšedních situací.

Ing. Karel Krátký - ředitel soutěže

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář