Jdi na obsah Jdi na menu

Ústavní soud se vyznamenal

26. 8. 2015

Vážení kolegové,

cestou naši právní kanceláře jsme obdrželi usnesení Ústavního soudu ze dne 5.8.2015 č.1.ÚS 1815/15, jímž byla odmítnuta naše ústavní stížnost, a to bez nařízení jednání. To ÚS užívá, když nehodlá rozhodovat za účasti stěžovatele, čímž nedává šanci na jakékoli tvrzení proti tvrzení a tedy jakoukoli šanci obhajobě.

Osobně si myslím, že svoji roli sehrála i skutečnost, že ÚS již negativně rozhodl i v jiné výsluhové věci (odkazuje na sp.zn.ÚS 4069/14 ze dne 1. 6. 2015), která byla již i medializována a komentována v tisku Sdružením válečných veteránů.

Po věcné stránce se v našem rozhodnutí ÚS zastal Parlamentu v tom smyslu, že z hlediska zdanění může prakticky dělat všechno a ÚS vlastně potvrdil, že výsluhy jsou příjem jako jakýkoli jiný příjem a tím i neuznal jejich mimořádnou sociální funkci. Velmi účelově a nesrozumitelně zdůvodňuje ÚS tzv. legitimní očekávání. Když pominu neobyčejnou stručnost odůvodnění rozhodnutí (vlastní zdůvodnění ústavní stížnosti lakonicky ve třech bodech č. 7 až 9 ani ne na jedné normostraně), pak mě rozhodně zaráží úroveň argumentace Ústavního soudu.

SVV ČR připraví stížnost do Štrasburku k Evropskému soudu pro lidská práva. Účelové pojetí naší kauzy Ústavním soudem odporuje dosavadní judikatuře ESLP.

Ing. Ladislav Sornas

1. místopředseda SVV ČR

Zde rozkliknete Usnesení Ústavního soudu

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář