Jdi na obsah Jdi na menu

SLAVNOSTNÍ SHROMÁŽDĚNÍ - 100. VÝROČÍ ZAHÁJENÍ 1. SV. VÁLKY

24. 6. 2014

24.6.2014 pan prezident u příležitosti 100. váročí zahájení 1. světové války uspořádaL SLAVNOSTNÍ SHROMÁŽDĚNÍ na Vítkově, kam byli pozváni i reprezentanti našeho Sdružení válečných veteránů. Velmi jsme si pozvání vážili a věnovali velkou péči výběru účastníků. Bohužel, asi o tak velkou čest se nejednalo, jak ukazuje tento příspěvek:

31.7.2014 - pro úplnost zde přikládáme reakci z Kanceláře prezidenta na dopis, který jim kolega Gergišák zaslal: kliknutím rozbal

 "Zúčastnil jsem se této akce na Vítkově a píšu až dnes, kdy jsem se uklidnil a vydýchal to.

 Chodil jsem asi půl hodiny dokola a hledal někoho, kdo mi dá pozvánku. V sále jsem se dozvěděl, že se pozvánky rozdávají při příchodu do areálu. Tam mi nějaký  picmoch strčil do ruky kus neadresného a nepodepsaného papíru v obálce, kterým si můžu místo  památky  vy... prd...  Místo abych to ukázal doma svým 2 klukům (13 a 11 let) a řekl:  Podívejte se, kluci, jak si váží pan prezident svých válečných veteránů, dostal jsem pozvánku na své jméno na shromáždění na Vítkově, kterou osobně pan president podepsal a kterou si na památku schovám.

Pak se nás asi 6 až 8 kluků sešlo a šli jsme do sálu.

Kolega z Ostravska, který je po těžké operaci břicha, se chtěl napít balené vody.  Tak byl odkázán na to, že ta je pouze pro druhoválečné veterány a že si má vypláchnout kelímek a na záchodě se napít vody z kohoutku.  Je to skromný kluk, řekl mi to až začal projev.

Tohle, kdyby mi okamžitě řekl, tak ztropím  takový skandál , že by si to nikdo za rámeček nedal.

  To je urážka a potupa jakou jsem neviděl.

My jsme obyčejní veteráni a nejsme generálové ani vyšší důstojníci, kterým je jedno, jestli jim pan prezident podepíše pozvánku nebo ne, pro nás je to čest a památka. My jsme si každý zaplatili asi 3 tisíce za benzín do svých aut, abychom dojeli na místo, nečekali jsme kafe, pití , jídlo a ocenění.

 Ale pouze respekt a úctu.

Po venkovním nástupu jsme stáli před památníkem jak banda bezdomovců. A potom se s rozpaky vydali na cesty domů.

 Zatím uvažuji , že napíšu do kanceláře pana prezidenta a na ministerstvo obrany.

Píšu Ti stále hrozně naštvaný (slabé slovo).  Ale jak k tomu přijdou Ti kluci, co jsou v záloze nebo v civilu a vezmou  z  rodinného rozpočtu finance,  aby se vydali do Prahy, kde jsou potupeni a uraženi. A jsou pouze jako komparz pro novináře a televizi.

 Kdybych se neozval, tak bych dal najevo nezájem a lhostejnost k tomu co se nám stalo.

 Jako  velitel  jsem  vždycky  vynaložil  veškeré úsilí, abych se o své lidi postaral. Sakra chlapi vraťte se zase na zem.

   Přeji Ti hezký den.

 

kpt. Gergišák Tomáš" 

 

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář