Jdi na obsah Jdi na menu

Jedenáctý ples modrých baretů v Českém Krumlově se vydařil

16. 11. 2013

 

 ples.jpg

Ples modrých baretů - ples vojenských veteránů

Už po jedenácté se v Českém Krumlově, perle jižních Čech, která se do roku 2003 mohla pochlubit také Výcvikovou základnou mírových sil OSN, sešli příslušníci modrých baretů se svými příznivci.

 To proto, aby se stali aktivními účastníky XI. ročníku Plesu modrých baretů. V roce 1990 jak známo, v Českém Krumlově se připravovalo na své zahraniční působení asi tři a půl tisíce vojáků – účastníků misí OSN a dalších šest tisíc příslušníků Armády České republiky pro mírové operace NATO. Účast na reprezentačním plesu, stejně jako jarní setkání se pro mnohé z nich už stala tradicí a na jih Čech míří tedy dvakrát do roka i se svými rodinami a známými..

Je třeba po pravdě přiznat, že především pod organizací plesu, který se letos opět konal v Jízdárně zdejšího státního hradu a zámku, je podepsán předseda jihočeského Svazu válečných veteránů podplukovník v záloze Tibor Horváth. Tomu se střídavou snahou pomáhají i další organizátoři. Samozřejmě, že by se ani jedna z těchto akcí, které se na jihu Čech odehrávají v réžii modrých baretů, neobešla bez podpory Ministerstva obrany ČR, potažmo Československé obce legionářské a Sdružení válečných veteránů ČR. Tradičními partnery jsou také Vojenské lesy a statky s.p.., divize Horní Planá a celá řada dalších sponzorů.
Právě díky jim mohla letošní ples spolu s hlavním organizátorem podplukovníkem Horváthem zahájit populární moderátorka Michaela Dolinová. V sále přivítali více než tři stovky modrých baretů a jejich příznivců. V pestrém programu, který byl rozdělen do čtyř tanečních bloků, se o přestávkách mezi nimi představili postupně mažoretky pod vedením Jany Kostkové či orientální tanečnice. Ohromný potlesk sklidilo vystoupení Lucie Šimkové a také skupina Pyroterra, která předvedla laserovou taneční show.
Ke Krumlovskému plesu válečných veteránů – modrých baretů už neodmyslitelně patří dvě hlavní tělesa, a to Panorama band a Vojenský umělecký Ondráš. Právě oni vždy umějí přispět k výborné kulise dotvářející neformální setkání přátel, kamarádů, které spojila před časem společná služba na stráži míru v krizových oblastech světa.
Mirek Šindelář
Foto : kpt. Jaroslav Tůma 

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář