Jdi na obsah Jdi na menu

15. výročí úmrtí ppor i.m. Ivana ZAPADLA

13. 7. 2016

    

Dne 13.6.2016 se uskutečnil na hřbitově v Úštěku „Pietní akt“ k uctění památky válečného veterána ppor. Zapadla, našeho společného kamaráda, který zahynul tragicky, jako voják ČR v roce 2001 v mírové misi SFOR v Bosně.

Tato akce byla výsledkem společného úsilí členů SVV ČR, kteří si v rámci výročí úmrtí zavzpomínali na svého padlého kamaráda.

Za vedení SVV ČR byl přípravou a účastí na akci pověřen vedením SVV ČR PaedDr. Josef Pokorný a z krajské organizace se přípravy a provedení ujal předseda SVV ČR kraje Ústí nad Labem Ing. Karel Štěpánovský. Slavnostní projev u hrobu přednesl člen představenstva SVV ČR Ing. Oldřich Lacina.

Zvolený termín se ukázal pro ty, kteří stále ještě pracují, jako málo výhodný, ale jiný vhodný termín se nepodařilo najít tak, aby vyhovoval všem. I tak můžeme početní účast na pietním aktu hodnotit, jako smysluplnou i do budoucna. Všichni zúčastnění ppor. Ivana Zapadla znali, nebo považovali uctění památky za akt úcty ke svému dřívějšímu kolegovi a kamarádovi.

Po skončení pietního aktu se účastníci sešli na krátké posezení v Úštěku, s cílem zavzpomínat si na kamaráda a pohovořit si i o záležitostech a činnosti SVV ČR. 

Setkání se ukázalo jako prospěšné a posloužilo k dalšímu stmelení a upevnění vzájemných kamarádských vztahů členů organizace. Celkové lze akci hodnotit velmi pozitivně a zdařilou. Cíl důstojně vzpomenout 15. výročí od smrti válečného veterána ppor. Ivana Zapadla, byl splněn. 

Za to patří poděkování všem těm, kteří se na provedení a přípravě podíleli a i všem těm, kteří svojí vlastní účastí přispěli k důstojnému a úspěšnému provedení pietního aktu.

Text: PaedDr. Josef Pokorný, foto: Ing. Karel Krátký

 

Náhledy fotografií ze složky 15. výročí - ppor. i.m. Ivan Zapadlo

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář